kotlin

در این بخش قصد داریم به معرفی زبان برنامه نویسی کاتلین، ارائه ی مقالات معتبر منتشر شده از سایت رسمی  kotlin و هم چنین آموزش کار با کاتلین که یک زبان برنامه نویسی دوست داشتنی است،  بپردازیم.

زبان برنامه نویسی کاتلین چیست ؟

Kotlin  یک زبان برنامه نویسی استاتیک است که برای اولین بار در سال 2011 معرفی شد .کاتلین به تازگی در همایش Google IO 2017 برای برنامه نویسی اندروید به رسمیت شناخته شده است.این زبان برنامه نویسی علاوه بر اینکه بستری برای برنامه نویسی اندروید فراهم کرده است پلتفرمی بی نظیر برای برنامه نویسی سمت سرور و همچنین کدهای جاوا اسکریپت نیز می باشد.برنامه نویسی کاتلین برای افرادی توصیه می شود که به برنامه نویسی اندروید با جاوا آشنایی داشته باشند.

kotlin,کاتلین,برنامه نویسی با کاتلین
kotlin

ویژگی های کاتلین – kotlin

اما چرا کاتلین؟ برنامه نویسی کاتلین چه ویژگی های منحصر به فردی دارد ؟Kotlin  یک زبان ساده، مختصر و مفید است که به شدت از استفاده شما از مقدار کدها و دستورات تکراری کم می کند. دیگر ویژگی برنامه نویسی با این زبان شیرین، امنیت آن است. اما منظور از اینکه Kotlin برای ما امنیت به ارمغان می آورد چیست ؟ پاسخ  بسیار ساده است. کاتلین خودش این قابلیت را دارد که  جلوی وارد کردن کلاس هایی که احتمال بروز خطا دارند را بگیرد. به عنوان مثال استثناهایی که برای اشاره گرهایی با مقدار نال ممکن است تعریف شود.

یکی دیگر از ویژگی های کاتلین این است که با سازگاری صد در صدی و با خیال راحت می توانید از کتابخانه های جاوا و اندروید در برنامه نویسی از آن استفاده کنید و در آخر هم برنامه نویسی کاتلین یک تجربه ی بی نظیر از استفاده ی بی دردسر و راحت از هرکدام از IDE  های جاوا را برای شما برنامه نویسان فراهم می کند.

منتظر مقالات kotlin و آموزش های برنامه نویسی کاتلین در همین بخش باشید.

  • نویسنده ستاره مقاری
شروع